Всі ми звикли, що гроші обов’язково повинні бути відчутними, щоб їх можна було побачити, а ще краще – поторкати. Але в сучасному світі, з його практично повсюдним охопленням електронними мережами, це стало не так вже й важливо.
Сьогодні достатньо мати комп’ютер з доступом в Інтернет, щоб керувати своїми рахунками, оплачувати покупки, заробляти гроші і навіть отримувати їх готівкою. Все це стало можливим завдяки електронним платіжним системам.
Вперше такі системи з’явилися в 1993 році, коли були винайдені електронні картки, на яких зберігалася інформація з рахунків. Ця система називалася DigiCash і придбала популярність завдяки зручності користування і захищеності.
У 1998 році відбулося ще більш велика подія – була створена система платежів PayPal, яка дозволяла пересилати гроші безпосередньо між користувачами. Це дозволяло оплачувати послуги через Інтернет і, загалом, сприяло появі величезної кількості таких зручних інтернет – магазинів, де можна зробити замовлення і відразу ж оплатити його. Ця система і зараз одна з найпопулярніших в буржуйському світі.
З тих пір з’явилося безліч подібних систем, в кожній з яких використовуються свої гроші, але всі вони є замінниками справжніх, незалежно від назви.
У нас, в Росії, платіжні системи теж не стояли на місці. З’являлися Web-Money, Яндекс – гроші, Майл – гроші і ще безліч інших. Всі вони досить зручні для використання.
Деякі з них давно стали якимсь стандартом для розрахунків, наприклад, практично всі інтернет – магазини в Рунеті приймають до оплати Яндекс – гроші.
Цей досить популярний сервіс вперше був запущений 24 липня 2002 року. Він використовував захищену технологію безпечних платежів PayCash. З тих пір постійно велися роботи по збільшенню зручності використання і це принесло результати – сьогодні це одна з найпопулярніших і надійних платіжних систем. У ній обертаються величезні гроші. 30 березня 2007 Яндекс викупив свою частку і став єдиним власником цієї системи, а валютою в ній є звичайний карбованець – інших немає.
Величезна популярність – наслідок досить зручного сервісу і простого використання. Крім того, поповнити свій рахунок в Яндекс – грошах давно вже не складніше, ніж покласти гроші на телефон – це можна зробити на будь-якому терміналі оплати. Власники системи не обмежуються цим – зовсім недавно вони уклали договір з Ощадбанком і тепер це можна зробити навіть за допомогою банкомату – безпосередньо з пластикової картки.
Сьогодні Яндекс – грошима оплачується величезна кількість послуг, тому місце проживання вже не має особливої ролі. Будь-хто може працювати через Інтернет, отримуючи за це оплату електронними грошима, в тому числі і Яндекс – грошима. Їх можна потім використовувати для покупок, як в мережі, так і в реальному житті. Для цього досить замовити їх висновок на рахунок у банку, а вже забрати їх звідти нескладно.
Поява і повсюдне використання електронних платежів зробило наше життя набагато зручніше. Все більше людей використовують їх, і при цьому з кожним днем це стає все зручніше, тому таку технологію можна тільки вітати.
Що таке Яндекс Гроші?
- Що таке накладений платіж?
- Що таке рентабельність?
- Що таке офшор?
- Який бізнес зараз найприбутковіший?
- Ринок. Що таке ринок?