“Євробачення-2012! Стало незвичайною подією для Росії, адже від нашої країни на конкурс відправилися абсолютно неординарні виконавці. Вірніше, виконавиці.” Бурановскіе бабусі “викликали справжній фурор на міжнародному конкурсі.
Хто ж такі, ці “Бурановскіе бабусі”?
Перш за все, потрібно сказати, що це непрофесійний російський фольклорний колектив, відомий до минулого року лише в своїй рідній республіці Удмуртії в селі Буранова. Дев’ять жінок пенсійного віку виконують російські і удмуртська народні пісні і частівки.
Цей ансамбль був створений більше сорока років тому. У своїй Удмуртської філармонії бабусі виконували популярні пісні Віктора Цоя і Бориса Гребенщикова, які талановито переводили на удмуртська мову. Засоби масової інформації вже давно звернули увагу на цих незвичайних виконавиць. У результаті їх природний талант і оптимізм допомогли їм зайняти друге місце на конкурсі “Євробачення-2012″, що проходить у Баку, а пісня “Party for Everybody” стала загальним улюбленим хітом.
В ансамблі “Бурановскіе бабусі” працюють дев’ять жінок. Наймолодшій бабусі всього 44 роки. Найстаршій – 87 років, вона не брала участь у міжнародному конкурсі.
Не було секретом те, що основною метою гастролей цього ансамблю є збір грошей на будівництво церкви в рідному селі. Після величезного успіху на “Євробаченні” глава республіки пообіцяв виділити необхідні кошти на будівництво Бурановскіе храму.
Поза сценою бабусі живуть повним і активним життям, вдома без діла не сидять. У їх турботи і клопоти входить не лише ведення домашнього господарства, але і культурний розвиток рідного краю. Тексти російських пісень вони самостійно перекладають на удмуртська мову. Виступають тільки в традиційних національних костюмах. Як їх далекі предки, бабусі живуть натуральним господарством. Вони запросто можуть скасувати всі свої виступи, якщо прийшов час копати садити або збирати врожай.
У селі Буранова учасниці фольклорного колективу відкрили музей власними силами. Експонатами стали національні хустки, яким вже понад 200 років, старий патефон і інші історичні сімейні цінності, які передавалися з покоління в покоління.
До виходу на пенсію бабусі активно і сумлінно працювали в школі, на будівництві, дитячому садку, колгоспі. У кожної бабусі є діти, онуки і навіть правнуки, яких вони дуже люблять.
Для глядачів стало повною несподіванкою, що бабусі, яким вже далеко за 70, раптом наважилися приїхати в столицю Росії для участі у відбірковому турі і не злякалися величезної аудиторії. Пісня “Довга-довга береста і як зробити з неї айшон”, спеціально обрана ними для відбіркового туру, була написана більше десяти років тому учасницею колективу Єлизаветою Пилипівною Зарбатовой. Сама автор цієї пісні в Москву поїхати не змогла, але була дуже рада, що творчість ансамблю припало до душі всій країні і “Бурановскіе бабусі” відправилися на конкурс.
24 травня 2012 вийшов Указ, підписаний главою Удмуртської Республіки, який говорив про те, що вісім учасниць ансамблю були удостоєні звання “Народний артист Удмуртської республіки”.
Хто такі “Бурановскіе бабусі”
Рубрика: Навколишній світ —
Read more
- День оголених чоловіків. Що це за свято?
- Чому ми любимо збирати гриби?
- Як часто бувають сонячні затемнення?
- Православний храм – перше знайомство
- Екологія чи Економіка?